Wróć do listy
Dziki w dzielnicy - humanitarne rozwiązanie zamiast odstrzałów brak obrazu

Dziki w dzielnicy - humanitarne rozwiązanie zamiast odstrzałów

Mieszkańcy Brynowa złożyli petycję przeciwko odstrzałom dzików na terenie dzielnicy. Dziki pojawiają się coraz częściej w okolicach os. Zgrzebnioka i Parku Kościuszki. Proponujemy powołanie zespołu ds. zarządzania populacją dzików z udziałem mieszkańców, biologów i Lasu Państwowego - monitoring, grodzenie śmietników, edukacja.

Dodano: 2026-04-28 osoba187345 Udostępnij Zaloguj się, aby zagłosować

Komentarze (1)

osoba924613
55 dni temu

Widziałem rodzinę dzików przy śmietnikach na os. Zgrzebnioka trzy razy w tym miesiącu. Odstrzał to nie rozwiązanie - po nim przychodza kolejne. Grodzenie śmietników i monitoring to mądrzejsza droga.

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Zaloguj się